מה זה בעצם קרוספיט? היתרונות באימוני קרוספיט

רוב הסיכויים שהינכם מכירים מישהו שעושה קרוספיט. בין אם זה עמית לעבודה שלא מפסיק לדבר על ה-WOD שלו, החבר הותיק שפתאום פיתח כתפיים של בודי בילדר או השכן שעושה תרגילי Burpees בחניה, לא ניתן להכחיש את זה יותר – קרוספיט כאן כדי להישאר.

אז מה זה בעצם קרוספיט?

זוהי תכנית אימון ייחודית שפותחה על מנת להציע אימון לכל חלקי הגוף, אשר משלבת אלמנטים של קרדיו, הרמת משקולות, התעמלות, אימוני ליבה ועוד. עפ"י האתר הרשמי של קרוספיט, הוא האימון העיקרי של יחידות משטרה ויחידות מיוחדות רבות, יחידות צבאיות, מתאמני אומניות לחימה ומאות של יחידות עלית ואתלטים מקצוענים ברחבי העולם.

קרוספיט הינה תכנית אימון הבונה כוח דרך מגוון רחב ומאתגר של תרגילים. כל אימון יבחן חלק אחר של הכוח הפונקציונאלי שלך, ללא התמחות בתחום אחד בלבד, אבל עם המטרה של בניית גוף אשר מסוגל להתמודד כמעט עם הכל.

האימון בעל העצימות הגבוהה הינו מגוון ביותר וכל מטרתו הינה לקבל את התוצאות המירביות עבור זמן האימון שלך. סביר להניח שמתאמן קרוספיט לעולם לא יבצע את אותו התרגיל פעמיים באותו השבוע וכל אימון נמשך בדרך כלל בין 45 דקות לשעה.

מועדוני קרוספיט הינם בדרך כלל מחסנים גדולים, אשר מציעים אימונים בקבוצות, כאשר המתאמן יכול לבחור אם להתאמן 3 פעמים בשבוע או אפילו 5. מדריכי הקרוספיט מפתחים אימונים יומיים משלהם, או הולכים בעקבות ה-WOD (האימון היומי) המתפרסם באתר קרוספיט העולמי.

היתרונות הגדולים בקרוספיט:

• היבט חברתי גדול – בניגוד למכוני כושר, יוצא לך באמת להכיר את המתאמנים שלצידך. תמיד ישנה תחושה של עבודת צוות ושיתוף פעולה למען אותה המטרה.

• תמיכה והדרכה תמידית – במכון כושר לא תמיד יש לך מושג אם אתה מבצע את התרגיל נכון או לא. בקרוספיט, למרות שהאימון הוא לא אחד על אחד, יש לך מדריך לצידך לאורך כל תרגיל ותרגיל.

• אם אתה לא מגיע לאימון, לא רק שאנשים שמים לב, הם גם יתקשרו אליך וישאלו היכן היית. הפעם היחידה שדבר כזה יכול לקרות במכון כושר, היא אם החמצת שיעור עם המאמן האישי (הלא זול בד"כ) שלך.

• מכיוון שאתה יודע איזה משקלים אתה מרים וכמה סטים עשית, אתה רואה את השיפור מאימון לאימון וההתקדמות הינה תמידית. אתה גם מתקדם בקצב שלך, בונה את דרכך למעלה באיטיות וביעילות.

• כנראה שתסיים את האימון שוכב על גבך, אבל תמיד תהיה לך תחושת ניצחון והישגיות כאשר תסיים אימון מהר יותר מהפעם הקודמת.

• תחרותיות – מדהים כמה רחוק אתה יכול להגיע כאשר אתה מוקף באנשים המעודדים אותך ומתחרים איתך.

• הקרוספיט מביא את תחום הרמת המשקולות למגוון רחב ביותר של אנשים, בעיקר נשים שלא חשבו לנסות בעבר.

• אתה זוכה לגלות ממה באמת אתה עשוי – הקרוספיט מלמד אותך לנצח את עצמך, לדחוף דרך המגבלות המנטליות שלך ולבנות חוזק מנטלי.

• הקרוספיט מפתח את הגוף המדהים שתמיד חלמת עליו, את כוח הסבל של השרירים ואת הכושר הגופני הכללי.

 

לסיכום, אז מה באמת אנשים אוהבים בקרוספיט?

שיעורי הקרוספיט מתבצעים בקבוצות, הינם בעלי עצימות גבוהה ביותר ומתמקדים בפילוסופיית האימון האינטרוולי, על פיה אימון בעל עצימות גבוהה יותר בטווח זמן קצר יותר הינו אפקטיבי יותר מאשר אימון ארוך יותר בעצימות נמוכה.

מתאמני הקרוספיט מהווים גם חלק מתרבות ופילוספיית חיים ייחודיות. רובם משלבים תזונה מיוחדת, בעיקר תזונת הפליאו. המתאמנים המכורים אוהבים את סביבת ה"קומונה" של האימונים ומעריכים את העידוד אותו הם מקבלים מהמתאמנים האחרים ומהמדריכים שלהם בזמן אימון.

לעיתים קיימת ביקורת על רמת העצימות הגבוהה של האימונים, אך קרוספיט מלמד את אוהביו לקבל חוסר נוחות, לדחוף את הגוף לקצה גבולות היכולת שלו ובכך להביא את עצמך למקום של השפעה מקסימלית. קרוספיט מתנהל על פי האמונה שעליך לאמן את גופך ללא נודע ולהיות מוכן פיזית לכמעט כל תרחיש.

פילוסופייה זו עלולה להיות מלחיצה לחלק מהאנשים, אך היא מעוררת השראה ומעלה את המוטיבציה בקרב העוקבים שלה.